اتاق های حمل بار (Cargo Room)

اتاق های حمل بار یاکس هایی هستند که بر روی انواع کامیون، کامیونت ها و نیسان ها نصب می شوند و برای حمل و نقل و جابه جایی انواع مواد متفاوت درون شهر و برون شهر از آنها استفاده می شود.اتاق های حمل بار انواع مختلفی دارند که به دسته های زیر تقسیم می شوند:

 

اتاق های یخچالی :

باکس هایی هستند با قابلی نصب بر روی کامیون، کامیونت و نیسان بسته یه نیاز و سفارش مشتری؛ که برای حمل مواد خوراکی مانند گوشت، مرغ، بستنی و….استفاده می شود. به همین دلیل جنس دیواره های اتاق حمل بار یخچالی باید از نوعی باشد که در برابر گرما و سرما عایق باشد. دمای داخلی این اتاق ها باید تنظیم شده زیر صفر و در بعضی مواقع بالای صفر باشد. دیواره های این باکس از دو لایه پلی اورتان تشکیل شده تا بتواند دما مورد نیار محیط را تنظیم کند.

کامیون یخچالی

 

اتاق های حمل نوشابه :

اتاق های حمل نوشابه باکس های طبقه بندی شده قابل نصب بر روی کامیونت ها و نیسان ها، برای جابه جایی بطری های نوشابه، آب میوه و در مجموع بطری های پلاستیکی و یا شیشه ای در نظر گرفته شده است، پس باید درون باکس طبقه بندی هایی وجود داشته باشد تا در شرایط نامناسب مثل شیب بطری ها سرازیر نشوند، همچنین برای سهولت در دسترسی درب های آلومینیومی برقی در دیواره های کناری اتاق حمل نوشابه قرار گرفته است.

کامیون حمل نوشابه

اتاق رستوران های سیار :

حتما تا به حال در سطح شهر کامیونت یا نیسانهایی را مشاهده کرده اید، که به صورت سیار از مشتریان خود با خوراکی های هوس انگیزی همچون هاد داگ، پیتزا یا حتی نسکافه و چای پذیرایی می کنند. این کامیونت ها کیترینگی سیار و کم هزینه هایی هستند. که از نظری شهر را هم زیبا می کنند.

رستورانهای سیار

 

خود پرداز سیار :

همانطور که از نام این مجموعه پیداست، خود پرداز یا همان ATM هایی است که بر روی نیسان ها و کامیونت ها قابل استفاده است که در شهرها و منطقه هایی که امکان ساخت و نصب بانک وجود ندارد از این کامیونها استفاده می شود. جنس بیرونی این کامیونها برای امنیت بیشتر از کامپوزیت یا ساندویچ پانل است. یک یا چند دستگاه ATM ، سیستم های دوربین مداربسته، زنگ های خطر و دستگاه های ذخیره برق در موارد اصطراری از ویژگی های این باکس ها هستند.

خود پرداز سیار

 

اتاق های ایزوله :

این گونه باکس ها از ساندویچ ها درست شده اند و بر روی کامیون یا کامیونت ها نصب می شوند و برای حمل و جابه جایی موادی که نباید تحت تاثیر میکروب و باکتری قرار بگیرند از آنها استفاده می شود. برای مثال، برای جابه جایی نمونه های خونی، مواد غذایی و خوراکی از آن استفاده می شود. متشکل بودن دیواره ها و کف این نوع کامیون از ساندویچ پنل باعث دوری مواد درون آن از گرد و غبار ، کپک زدگی، میکروب و … می شود.

 

اتاق ایزوله

 

اتاق های مخابرات (دکل دار):

هنوز هستند در ایران مناطق مسکونی که با توجه به سکونت مردم در آنجا هنوز دسترسی به دستگاه های مخابراتی و ارتباط جمعی با مشکل مواجه است. حال به دلیل کمبود بودجه یا به دلیل نیاز موقت استفاده از اتاق بار مخابراتی (دکل دار) به صرفه است که در این شرایط از کامیونت یا نیسان های مخابراتی استفاده کنند.

دکل

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.