تفاوت فوم گرم و سرد

تفاوت فوم گرم و سرد، در نحوه ی تولید آنها است. فوم سرد از حرارت غیر مستقیم و دمای کم ساخته می شود و فرصت بیشتری برای شکل گیری مولکول ها به دست می آید. فوم سرد نرم تر از فوم گرم است و طول عمر بیشتری دارد. از فوم سرد برای ساختن مبلمان راحتی استفاده می شود. فوم گرم نیز در دمای بالا ساخته می شود.

تفاوت فوم گرم و سرد در خاصیت ارتجاعی آنهاست. خاصیت ارتجاعی فوم سرد از فوم گرم بیشتر بوده و اگر فشاری به فوم سرد وارد کنیم بلافاصله به حالت اولیه خود بر بازگشته درحالیکه فوم گرم بعد از چند دقیقه به حالت اولیه خود بر میگردد.

فوم چیست؟

فوم ها یک سری ترکیبات شیمایی هستند که بسته به نوع فوم با حرارت های مستقیم و غیرمستقیم ساخته می شوند و داخل انها سلول توزیع می گردد.

تفاوت فوم گرم و سرد

فوم گرم

فوم گرم برای تولید و ساخته شدن در کوره به دمای بالایی نیاز دارد، این فوم سفت است اما به مرور زمان نرم تر می شود. این فوم ها طول عمر پایین تری دارند و برای ساخت صندلی اتومبیل ها، تشک و … مورد استفاده قرار می گیرد.

فوم سرد

فوم سرد با نام مموری فوم نیز معروف است. این فوم یکی از انوع فوم پلی یورتان بوده(که در ساخت ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می گیرند) و نام گذاری آن به این دلیل است که در دمای پایین تولید می شود. بالش طبی که از سوی متخصصین ارتوپدی توصیه می شود از فوم سرد ساخته می شود.

تفاوت بین بالش های سرد، در شکل گیری و دانسیته آنها است. هر اندازه که بالش نرم تر باشد دانسیته پایین تری دارد. از فوم سرد در ساخت خودرو، زین موتورسیکلت، صنعت مبلمان اداری و خانگی و … استفاده می شود.

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.