مقایسه ی انواع فرم های ورق گالوانیزه با یکدیگر

 

مقایسه ی انواع فرم های ورق گالوانیزه با یکدیگر ساندویچ پانل پشم سنگ یا ضد حریق

جهت مقایسه ی انواع فرم های ورق گالوانیزه با یکدیگر به این موارد میپردازیم، جنس ورق گالوانیزه معمولا روی می باشد و ورق گالوانیزه در دو نوع رنگی و غیر رنگی طراحی میشود، ورق گالوانیزه رنگی هم از یه ورق آهنی ساخته شده است و تنها تفاوتش با ورق گالوانیزه غیر رنگی در رنگ آن میباشد که با یک لایه ی رنگی کوره ای الکترواستاتیک پوشانده شده است.

فرم های طراحی ورق گالوانیزه

  • ورقه های گالوانیزه رنگی با فرم سینوسی یا کرکره شیروانی
  • فرم ذوزنقه
  • طرح سفال پالرمو
  • طرح سفال ژنوا
  • طرح شادولاین
  • فرم تیزه و فرم برش داده شده

 

رنگ الکترواستاتیک چیست:

رنگ الکترواستات جهت افزایش مقاومت ورقهای گالوانیزه رنگی استفاده میشود، رنگ الکترواستاتیک در دو نوع ورق گالوانیزه با فرم ذوزنقه و ورق های گالوانیزه با فرم سینوسی یا کرکره شیروانی استفاده میشود.

تفاوت بین دو ورق گالوانیزه رنگی فرم ذوزنقه و ورق گاوانیزه با فرم سینوسی و یا کرکره شیروانی

ورقه های گالوانیزه رنگی با فرم ذوزنقه دارای مقاومت بالایی نسبت به ورق های گاوانیزه با فرم سینوسی و یا کرکره شیروانی می باشند ولی از جهت پوشش دیوار ها و سقف ها کارایی پایینی نسبت به ورق های گاوانیزه با فرم سینوسی و یا کرکره شیروانی دارند درنتیجه ورق های گالوانیزه طرح ذوزنقه در تضاد کامل با ورق های گالوانیزه فرم سینوسی و یا کرکره شیروانی به سر می برند به گونه ای ورق های گالوانیزه سینوسی و یا کرکره شیروانی برخلاف ورق های گالوانیزه ذوزنقه دارای مقاومت پایینی می باشد اما برای استفاده در پوشش هایی مانند سقف ها و دیوار ها بیشترین کارایی را دارند در صورتی که فرم ذوزنقه دارای مقاومت بالا اما کارایی پایینی می باشد.

ویژگی ها و مزیت های رنگ کوره ای الکترواستاتیک چیست:

مقایسه ی انواع فرم های ورق گالوانیزه با یکدیگر ساندویچ پانل پشم سنگ یا ضد حریق

یکی از ویژگی ها و مزیت های رنگ کوره ای الکترواستاتیک ، مقاومت و استحکام بالای آن می باشد به گونه ای که به هیچ وجه دچار خراشیدگی و پوسته پوسته شدن نمی شود.

 

 

 

 

 

 

 

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.