نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، یکی از نکات مهم حمل و نقل صحیح آنهاست. این پانل ها را باید در نزدیکترین محل از جایی که مورد استفاده قرار می گیرند تخلیه شوند تا کمتر آسیب ببینند. برای اتصال بهتر ساندویچ پانل ها از اتصالات نر برای استحکام بیشتر سازه استفاده می کنند.

در هنگام نصب ساندویچ پانل ها نکات زیر را باید در نظر داشته باشیم:

درزبندی پانل ها توسط چسب مخصوص پلی یورتان انجام گیرد.

برای کاهش پرت پانل ها به محل قرارگیری پانل ها، فاصله بین ستون ها و ارتفاع آنها توجه شود.

استفاده از پیچ واشردار مخصوص

به گام و ارتفاع پیچ ها دقت شود.

تبادل حرارتی در جایگاه اتصال کاهش یابد.

چسبندگی ساندویچ پانل ها در محل درز بیشتر شود.

نصب ساندویچ پانل

نحوه ی نصب ساندویچ پانل

برای درزبندی و مهر و موم کردن بین ساندویچ پانل ها از چسب سیلیکون استفاده شود.

به فاصله بین تکیه گاه های اصلی و گونه ساختار سقف پیاده سازی شده در ساختار و زیر سازی ساندویچ پانل های سقفی دقت شود. در نصب این پانل ها، کاربرد آبروها و فلاشینگ ها در جایگاه نصب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برای نصب ساندویچ پانل دیواری توجه به شدت وزیدن باد، ارتفاع و عرض پانل ها، جایگاه نصب پانل ها و فاصله میان ستون ها اهمیت بسیاری دارد و به ارتفاع و گام پیچ ها نیز باید دقت شود.
محل اتصال سازه باید تمیز و خشک باشد.

نصب ساندویچ پانل سقفی

برای نصب ساندویچ پانل سقفی، حدفاصل بین تکیه گاههای اصلی و توجه به ساختار به کار رفته اهمیت بسیاری دارد چون زیرسازی این نوع پانل ها براساس ساختاری که سقف دارد تعیین می شود سپس ساندویچ پانل ها به ترتیب و به صورت اورلپ بر روی سقف چیده می شوند. از ورق های فلاشینگ برای درزگیری سقف ها و زیبایی ظاهر پنل ها استفاده می شود.

نصب ساندویچ پانل دیواری

هنگام نصب ساندویچ پانل های دیواری برای انجام زیرسازی قبل از نصب پانل ها باید موارد زیر را در نظر داشت مانند: ارتفاع پانل ها، جهت وزش باد، حدفاصل بین ستون ها
برای نصب این پانل ها، ساندویچ پانل ها به صورت افقی چیده شده تا نر و ماده گی آنها به یکدیگر جفت شوند سپس انتهای هر پانل با پیچ محکم می شود. برای پوشاندن فضای خالی بین پانل ها از فلاشینگ تسمه استفاده می شود.

ابزار مورد نیاز برای نصب ساندویچ پانل

چسب

پیچ

فلاشینگ مورد نیاز

زیرسازی و آهن کشی

دستگاه پانل بر در صورت نیاز

نصب ساندویچ پانل

برای نصب پانل ها بر روی سقف یا دیوارها به ورق هایی نیاز داریم که از قبل به فرم و شکل مورد نظر خم شده باشند این فلاشینگ ها یا ورق ها عبارتند از:

ناودانی

ریلی

قاب بغل

آبرو

فلاشینگ ال شکل

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.