ساندویچ پانل‌عایق :

ساندویچ‌پانل‌عایق چیست ابتدا شما باید تعریف کلی ساندویچ‌پانل را بدانید تا بتوانید انواع ساندویچ‌پانل را تشخیص بدهید این نوع سازه ها در حالت کلی دارای تعداد بسیاری عایق می باشند که برای مثال می‌توان به ساده ترین آن ها که عایق زد آتش‌سوزی میباشد اشاره کرد استفاده از عایق های مختلف بسته به نوع فعالیت شما یا مناطق آب و هوایی شما مورد سنجش و طراحی و ساخت قرار میگیرند. عایق ها هم در سازه های ساندویچ‌پانل و هم در سازه های ساختمانی از قبل ساخته شده کاربرد دارند درسازه های از قبل طراحی شده شما می‌توانید سقفی مناسب با نیاز خود طراحی کرده که عایق باشد برای مثال عایق رطوبت و گرماو سرما که دیگر نیازی به ایزوگام و… نمی‌باشد و طول عمر این عایق های ساندویچ‌پانل بسیار زیاد است.در این قسمت شما را با انواع عایق های ساندویچ پانل آشنا میکنیم و کاربرد هرکدام از این عایق ها را به صورت مختصر به شما توضیح خواهیم داد:

۱-ساندویچ‌پانل‌عایق پشم و سنگ:

این عایق در برابر حرارت و آتش‌سوزی مقاوم می‌باشد و سبب میشود در هنگام آتش‌سوزی از سازه محافظت بشود و دمایی که سازه در برابر گرما تحمل میکند را بالا میبرد این عایق معمولا در کارخانه ها و یا ساختمان ها کاربرد دارد.

۲- ساندویچ ‌پانل‌عایق پلی‌استایرن:

نوع دیگری از عایق های ساندویچ پانل به نام پلی‌استایرن می باشد این عایق در برابر گرما مانند پشم و سنگ عمل میکند و از سازه حفاظت میکند بسته به نوع انتخاب وکاربرد این دو متفاوت می باشد وقیمت این دو عایق از ساندویچ‌پانل هم تفاوت دارد.

۳-ساندویچ‌پانل‌عایق پلی‌یورتان:

ساندویچ‌پانل دیواری با فوم پلی یورتان بدلیل ۲برابر کاربرد بهتر انرژی نسبت به پلی استایرن در بین بهترین ساندویچ پانل ها به لحاظ خواص حرارتی قرار دارد. عایق استفاده شده پلی یورتان جنس سخت می باشد که این ساختار پلی‌یورتان را در ردیف برترین عایق های حرارتی قرار می دهد بطوریکه یک ساندویچ‌پنل با ضخامت ۴سانتی‌متر معادل یک دیوار آجری با ضخامت ۵۰سانتی‌متر قابلیت عدم انتقال حرارت دارد.

۴- ساندویچ‌پانل‌عایق فوم پشم‌وشیشه:

فوم پشم شیشه از الیاف نازک شیشه که در کاربرد های متفاوتی دارند ازجمله به عنوان عایق بودن می توان در نظر گرفت این عایق در زمانی مورد استفاده قرار میگیرد  که نیازمند به عایق حرارتی باشیم و همچنین این ماده در برابرفرسودگی و ازبین رفتن مقاومت بالایی دارد که این نیاز بیشتر درورق و قطعات صنعتی و ساندویچ‌پانل ها است.

این ۴ دسته از عایق های ساندویچ‌پانل بودند که ۴ دسته کلی می باشد ساندویچ پانل دارای عایق های متفاوت زیاد می‌باشد و ما تنها پرکاربردترین ها و پرفروش ترین های این عایق ها را به شما معرفی کردیم امیدوارم بتوانیم در این صنعت و ساخت‌وساز همیار و یاری رسان شما باشیم.

 

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.