خانه پیش ساخته و کانکس با ساندویچ پانل

خانه پیش ساخته با ساندویچ پانل ، سازه ای سبک است که از ترکیب ورق های فولادی و فوم عایق های ساخته می شود. ساندویچ پانل ها در خانه های پیش ساخته در دو نوع سقفی و دیواری به کار می روند.

ساندویچ پانل های سقفی استفاده شده در خانه های پیش ساخته عایق حرارت و صوت هستند، در برابر رشد باکتری ها و میکروب ها و همینطور نفوذ حشرات مقاوم هستند و پوسیده نمی شوند.

ساندویچ پانل  دیواری استفاده شده در ساختمان های پیش ساخته قابلیت عبور کابل های برق و سیم کشی را دارند و دارای ظرافت و زیبایی بیشتری نسبت به پانل های سقفی هستند. جنس ورق آنها از نوع گالوانیزه و عایق استفاده شده در آن بیشتر از نوع فوم پلی یورتان است.

این ساختمان ها بر روی سکویی که کف آن از بتن پوشیده شده است بنا می شود.

کاربرد خانه پیش ساخته

کارگاه ها

اتاق های نگهبانی

نمایشگاه ها

کمپ های اضطراری

سالن اجتماعات

شهرداری ها

ساختمان های موقت راه سازی

کمپ های نظامی

بیمارستان ها

ویلاها

خانه پیش ساخته

مزایای استفاده از خانه پیش ساخته

سرعت در اجرای پروژه ها

کاهش هزینه ها

عایق بودن در برابر گرما و سرما

مقاوم در برابر زلزله

قابل حمل و نقل

مقاوم در برابر ضربه

قابل شستشو

قابل ساخت در ابعاد و رنگ های متنوع طبق سفارش مشتری

برتری خانه های پیش ساخته نسبت به کانکس ها

در خانه های پیش ساخته با ساندویچ پانل ها هرگونه نقشه های معماری بدون محدودیت در ابعاد و اندازه های گوناگون ساخته می شوند. در کانکس ها فضا و ابعاد محدود شده است و در مکان هایی که نیاز به فضای بزرگی باشد استفاده از کانکس ها غیرممکن است.

استفاده از کانکس ها به دلیل صداهایی که از کف آن می آید در محیط های پر تردد مناسب نمی باشد اما خانه های پیش ساخته به دلیل این که کف آن از بتن پوشیده شده، صداهای ناشی از رفت و آمد زیاد به حداقل می رسد.

کانکس پیش ساخته پانلی

مهمترین استفاده کانکس پیش ساخته پانلی در ساخت ویلاها است. در تولید این کانکس ها ساخت فوندانسیون اولین مرحله تولید است. نوع فونداسیون بر اساس وزن و ابعاد تعیین شده از طرف مشتری، مشخص می شود.

برای تولید این کانکس ها از ساندویچ پانل سقفی و دیواری استفاده می شود. ورق های استفاده شده در این ساندویچ پانل ها از نوع ورق آلوزینک و عایق استفاده شده از جنس پلی یورتان است.

ضخامت ساندویچ پانل های استفاده شده در ساخت کانکس ها بین ۴ الی ۱۰ سانتی متر بوده و معمولا کف این سازه ها را با کمک ورق های شادولاین یا پروفیل های سنگین تقویت می کنند و سپس با سرامیک آن را فرش می کنند. پنجره ها از جنس PVC با شیشه های دو جداره برای جلوگیری از تبادل انرژی ساخته می شوند.

کاربرد کانکس های پیش ساخته

ساختمان های اداری و تجاری

سردخانه ها

کانکس مسکونی

امدادرسانی

شرکت های پیمانکاری

دفاتر کارگاهی

کارخانه ها

فروشگاهها

صنایع پتروشیمی

کانکس پیش ساخته

مزایای کانکس های پیش ساخته

سهولت در حمل و نقل

کاهش هزینه ها

عایق حرارت و برودت

مقام در برابر زلزله

عایق رطوبت

مقاوم در برابر پوسیدگی و خوردگی

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.