ساندویچ پانل با عایق پشم سنگ

پشم سنگ به نوعی از الیاف معدنی گفته می شود که به دلیل استفاده از مواد اولیه تشکیل دهنده طبیعی که در ساخت این محصول بکار می رود کاملا با طبیعت و محیط زیست سازگار است. از این جهت در اغلب کشورها برای ترویج استفاده از پشم سنگ تخفیفهای بیمه ای در نظر گرفته شده است. به علاوه عایق پشم سنگ بدلیل داشتن خاصیت آکوستیکی به عنوان عایق صدا در سالن های سینما،  سالن همایشات و استدیوهای صدابرداری و سالن های فرودگاه ها و ایستگاه های قطار و مترو و نیز آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این محصول مقاومت بسیار خوبی در برابر آتش داشته و ضریب انتقال حرارت آن پایین است.

ویژگی ها و کاربرد ساندویچ پانل با عایق پشم سنگ

پشم سنگ به عنوان یک ماده عایق با ویژگی های منحصر به فرد در تولید محصولات پر کاربردی نظیر ساندویچ پانل دیواری و سقفی مورد توجه قرار گرفته است.

شاید تنها موردی که بتوان به عنوان یک مسئله چالش برانگیز در خصوص استفاده پشم سنگ برای تولید ساندویچ پانل ها به آن اشاره کرد چند لایه و منعطف بودن آن است. در نتیجه نمی توان از این محصول در ایجاد ارتباط های ثابت و مستحکم در محل های فاق و زبانه و به عنوان هم پوشانی استفاده نمود.

البته در گذشته برای رفع این مشکل از ورق فلزی برای ایجاد اتصال دو ورق رویی و زیرین با استفاده از پل حرارتی استفاده میشده است.

خوشبختانه امروزه با تزریق ماده عایقی با نام پلی اوریتان نسوز در هر دو سمت پانل و ایجاد یک اتصال محکم این مشکل بطور کامل بر طرف شده است.

مزیت استفاده از ساندویچ پانل با عایق پشم سنگ

ساندویچ پانل هایی که از عایق پشم سنگ استفاده می کنند نسبت به انواع دیگر این محصول دارای مزیت هایی هستند که در ذیل به آن اشاره می کنیم:

  • ایجاد پایداری در محل پیچ شدن پانل ها به سطح زیر کار و به یکدیگر
  • افزایش سرعت در نصب پانل ها بدلیل چفت شدن کامل فاق و زبانه در یکدیگر
  • آب بندی طرفین ساندویچ پانل
  • افزایش طول عمر پانل بدلیل محصور بودن عایق میانی
  • محافظت مشخصه عایق بودن پانل ها بدون استفاده از پل حرارتی
  • قیمت مناسب نسبت به انواع دیگر پوشش ها (جهت اطلاع از قیمت ساندویچ پانل دیواری کلیک کنید).

 

ساندویچ پانل با عایق پشم سنگ
ساندویچ پانل با عایق پشم سنگ
بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.