روش نصب ساندویچ پانل
جهت نصب ساندویچ پنلها به ابزار خاصی نیاز ندارید اما بهتر است، به منظور جلوگیری از دور ریز پانلهای دیواری از افرادی که دارای تجربه بیشتری هستند کمک بگیرید.
چگونگی نصب ساندویچ پانل دیواری بسیار ساده است و بدون نیاز به ابزار خاصی می‌توانید فقط با جفت کردن نر و ماده گی با یکدیگر پانلهای را به هم متصل نمایید.
و در مرحله پایانی نیاز دارید تا پانلهای را آب بندی نمایید.

مراحل نصب ساندویچ پانل

پیش از نصب پانلها مراحل راهنمای زیر را مدنظر داشته باشید تا ورق های ساندویچ پانل به خوبی به هم متصل شده یا اصطلاحا آب بندی شوند.
آب بندی صفحات ساندویچی در نقطه اتصال بسیار مهم است بدین منظور پیش از جفت کردن سازه محل اتصال با اسپری عایق پلی یورتان کاملا پر کنید و قبل از آنکه پلی یورتان شروع به پف کردن کند پنل ها را در جای خود محکم کنید.
اگر این مرحله از ساخت سازه پنل به درستی صورت پذیرد، باعث می‌گردد که اولا آب بندی کامل صورت گیرد، ثانیا باعث ایجاد چسبندگی بیشتر در نقطه اتصال صفحات می‌شود و سوم اینکه دانستن چگونگی نصب صحیح ساندویچ پانل باعث می‌شود ضریب حرارتی در محل درز کمتر شده و تبادل حرارتی خیلی کمتر صورت بپذیرد.

روش نصب ساندویچ پانل دیواری

آموزش روش اتصال ساندویچ پانل

پیش از اتصال ساندویچ پانل های سقفی ابتدا باید زیر سازی ورقه ها را انجام دهید که این امر با بررسی ساختار اجرا شده بر روی سقف و همچنین فاصله بین تکیه گاه اصلی صورت می‌پذیرد.
بر روی سقف یکسری پرلین وجود دارد که باید ساندویچ پانل را روی آنها قرار دهید. به ازای هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی می بایست از یک پیچ سرمته گالوانیزه استفاده نمایید.
نحوه نصب ساندویچ پانل سقفی به اینگونه است که باید بصئورت اورلپ قرار بگیرند. این اقدام باید برای آب بندی سقف و ممانعت از نفوذ آب صورت پذیرد. در آخرین مرحله از اتصال صحیح ورقه های سقفی به جهت زیباسازی و درزگیری سقف از ورق فلاشینگ و ورق آبرو استفاده نمایید.

روش نصب ساندویچ پانل دیواری

برای نصب ساندویچ پانل دیواری نیز باید در ابتدا زیرسازی انجام شود. از این نظر دقت به فاصله بین ستون ها و ارتفاع پانلها و جهت وزش باد بسیار اهمیت دارد.
اگر بخواهید می‌توانید از پانلهای دیواری بصورت عمودی یا افقی استفاده نمایید. پس از اتصال سازه، محل اتصال ساندویچ پانل با دیوار ساختمان را حتما با استفاده از پیچ مخصوص محکم نمایید.
اگر سطح دیوار ساختمان بتنی است بهتر است از تفنگی مخصوص که به میخکوب زن چاشنی معروف است استفاده نمایید. دقت نمایید که درون ناودانی را با اسپری پلی یورتان پر کنید.
توصیه می کنیم برای اتصال سازه ساندویچ پانل دیواری بر روی بتن به موارد زیر دقت کنید :
توجه به نحوه قرارگیری نر و مادگی پنل دیواری جهت آب بندی
جهت عایق کاری از چسب استفاده شود

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.