ساندویچ پانل دیواری قیمت : بررسی انواع ساندویچ پانل دیواری و کاربردهای آن به علاوه لیست قیمت روز ساندویچ پنل ها

ساندویچ پانل چیست ؟

پیش از اینکه بخواهیم درباره قیمت ساندویچ پانل دیواری بگوییم بهتر است تعریف درستی از اینکه ساندویچ پنل چیست داشته باشیم.

ساختار و لایه های ساندویچ پانل

ورقه های ساندویچی از سه لایه متصل به هم تشکیل شده‌اند. ترتیب قرار گرفتن این لایه ها به گونه ای است که در دو طرف از ورق های فلزی مانند ورق آلومینیوم ، ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه استفاده می‌کنند.

لایه میانی نوعی فوم عایق از جنس پلی یورتان (اورتان)، پلی استایرن ، عایق XPS، پشم سنگ یا پشم شیشه است.

کاربرد انواع ساندویچ پانل

یکی از پرکاربردترین مصالح صنعتی که می‌تواند به عنوان جایگزینی برای مصالح‌ساختمانی سنتی مانند آجر و سیمان استفاده شود، ساندویچ پانل است. این محصول دارای موارد استفاده فراوان است که از جمله آن می‌توان به کاربرد ساندویچ پنل در ساخت دیوارهای پیش‌ساخته و کانکس اشاره کرد.

کانکس ساندویچ پانل

از پانلهای ساندویچی می‌توان در ساخت انواع سازه‌ نظیر خانه های پیش‌ساخته ، سقف و دیوار سوله ها، سالن سینما ، اتاق تمیز، اتاق حمل بار کامیونت و موارد بسیار دیگر استفاده کرد.

مزایای ساندویچ پانل

همانطور که در بالا اشاره شد ، ساندویچ پنل دارای کاربردهای فراوانی است و علت آن وجود مزایای بسیار این پانل در ساخت و ساز است. بطور مثال عایق پلی یورتان (اورتان) دارای خاصیت نسوز است و ضریب انتقال حرارتی بسیار پایینی دارد. از این جهت بسیار ایمن است. اما نوع دیگر عایق ساندویچ پنل ، عایق XPS است که از نظر خاصیت مقاومت در برابر آتش بسیار قوی تر عمل می کند و مقاومت بالاتری نسبت به عایق پلی یورتان دارد.

عایق های دیگری مانند پشم شیشه از نظر وزن بسیار سبک هستند و استفاده از آنها در مواردی که مقاوم‌سازی در برابر زلزله مدنظر باشد اهمیت پیدا می‌کند.

ساندویچ پانل نسوز

بطور کلی انواع ساندویچ پانل دارای وزن سبک هستند و حمل و نصب آنها بسیار ساده و سریع است. برخی از انواع آن در برابر آتش مقاوم هستند و نمی‌سوزند. این محصول دارای خاصیت عایق رطوبت است و در برابر نفوذ گرما و سرما نیز خاصیت عایق بودن دارد. ساندویچ پنل ضد قارچ هستند از این جهت در ساخت اتاق تمیز ، سالن آزمایشگاه و اتاق حمل گوشت کامیونت بکار می‌روند.

قیمت ساندویچ پانل دیواری و سقفی

اکنون که با ساندویچ پنل و کاربرد و مزایای آن آشنا شدیم ، بهتر است درباره قیمت آن و عوامل موثر بر تعیین این مورد توضیح دهیم.

همانطور که می‌دانید مواد اولیه مانند برخی از انواع ورق و عایق هایی که در تولید ساندویچ پانل استفاده می شوند وارداتی هستند. بنابراین بخشی از تعیین قیمت ساندویچ پنل مربوط به قیمت دلار و هزینه‌های واردات می‌شود.

اما عوامل دیگری که در تعیین قیمت ساندویچ پانل نقش دارند کاربرد آنها به عنوان ساندویچ پانلهای دیواری یا ساندویچ پانل سقفی است. نوع عایق مورد استفاده در تولید پنل ساندویچی و ورق های فلزی بکار رفته در آن می‌تواند نقش مهمی در تعیین قیمت داشته باشد. به عنوان مثال یکی از گران قیمت ترین انواع ساندویچ پنل دیواری یا سقفی محصولی است که از عایق xps در آن استفاده شده و علت آن قابلیت های بسیار این عایق است. همچنین ورق آلوزینک یکی از گران قیمت ترین فلزاتی است که در تولید این پنل استفاده می‌شود.

لطفا جهت استعلام قیمت روز ساندویچ پانل دیواری و سقفی با کارشناسان واحد فروش شرکت ماموت تماس بگیرید.

۴۴۰۳۰۱۲۱ – ۰۲۱ و ۴۴۰۳۰۱۲۲ – ۰۲۱

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.